Největší showroom a servis čtyřkolek ve Zlíně

E-shop Vstoupit »

Jak si dobře vybrat skútr

Skútr je ideálním dopravním prostředkem do města nebo na menší a střední vzdálenosti. Je také výbornou volbou jako alternativa k druhému vozu v rodině, náklady na provoz běžných skútrů jsou v porovnání s automobilem velmi nízké. Nejen ve městě navíc oceníte snadnou manévrovatelnost a bezproblémové parkování. Uvažujete o koupi vlastního skútru? Poradíme vám, jak nejlépe na to.

Od změny zákona z roku 2013 je majitelům řidičského průkazu typu B dovoleno řídit skútr do objemu 125 ccm. Právě o motocykly s motorem pohybujícím se do 125 ccm je od té doby největší zájem.

Pokud nemáte s výběrem vhodného skútru větší zkušenosti, doporučujeme vám si nejdříve stanovit finanční limit a zamyslet se konkrétněji nad využitím stroje. Potom už můžete přistoupit k samotnému výběru značky a výbavy. Držte se následujících bodů a jistě nešlápnete vedle.

1. Finanční limit

Ač je pro většinu zájemců o skútr finanční stránka nejzásadnější, přehnané šetření může v konečném důsledku přinést jen zklamání. Nejlevnější slušné padesátky se přitom cenově pohybují něco přes 30 000 Kč, kvalitní nový skútr s objemem 125 ccm pořídíte od 60 000 Kč. V naší nabídce máme skútry Capirelli 125 už od 45 000 Kč.

Rozhodně tedy není nutné kupovat z finančních důvodů ojetinu, a pak místo na cestách trávit volný čas po servisech. Zároveň počítejte s tím, že cena se liší podle účelu a velikosti skútru. Velké a vybavené skútry přirozeně stojí více.

2. Využití skútru

Na každodenní dojíždění do práce budete potřebovat spolehlivý stroj, ideálně s předním plexisklem do nepříznivého počasí. Výkonově si na krátké vzdálenosti po městě vystačíte i s padesátkou. Přesto vám doporučujeme motor s výkonem alespoň 125 ccm – i na ten vám stačí řidičské oprávnění skupiny B.

Čím větší dálky totiž plánujete na skútru zdolávat, tím větší a komfortnější stroj se vám bude hodit. Na dovolené a výlety na delší vzdálenosti doporučujeme vybírat spíše maxiskútry. Stejně tak oceníte pohodlí při větším rozměru stroje, pokud budete často jezdit ve dvou.

Největší zájem je v současnosti o skútry do 125 ccm. Výkonné skútry mohou mít objem 250 až 400 ccm.

3. Volba značky

Výrobců je dost a někdy může být těžké se zorientovat. Především pro začátečníka. Než plně proniknete do problematiky, můžete se orientačně držet našeho vodítka:

Italské, japonské a francouzské skútry jsou absolutní špičkou, co se designu i technických parametrů týče. Výbornou kvalitu za nižší cenu nabízí výrobci z Tchaj-wanu. K nákupu levných čínských skútrů je třeba přistupovat s velkou opatrností.

Nabízíme vám skútry značek Honda (Japonsko), Peugeot (Francie) a Kymco (Tchaj-wan). Z levnějších strojů prodáváme česko-čínské skútry Capirelli.

4. Vhodná výbava

Na skútru můžete jezdit v civilním oblečení. Před ušpiněním vás ochrání kapotáž. Od věci však není pevná bunda s protektory.

Povinná je helma s ochranou zraku. Vyhněte se levnému zboží z tržnice a pořiďte si kvalitní helmu a rukavice. Na skútr se hodí spíše helmy otevřené – lépe se nasazují i sundávají.

Pro začátek se podívejte na naše oblíbence:

Skútry do 50.000 Kč:

  • Capirelli Mustang 125
  • Capirelli Capuccino 125

Skútry do 70.000 Kč:

© Slobag Group s.r.o. | ochrana osobních údajů

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top