Největší showroom a servis čtyřkolek ve Zlíně

E-shop Vstoupit »

Čtyřkolka pro zlínské hasiče

Centrální stanice hasičů ve Zlíně má nový přírůstek do vozového parku. Hasičský záchranný sbor převzal počátkem dubna vozidlo Polaris Sportsman XP Touring 1000 EPS – čtyřkolku jako stvořenou pro zásahy v náročném terénu. Dodavatelem tohoto výkonného stroje vyladěného hasičům na míru byly 4kolky Zlín.

Požáry, hledání osob i výpomoc s dobytkem

Čtyřkolka je pro záchranný sbor velkým krokem kupředu. Hasiči ji využijí při požárech například v lesích, při hledání ztracených osob nebo k dopravě lékaře ke zraněným horolezcům či těžařům. Dostane se i do obtížně přístupných míst – právě takový stroj zlínským hasičům dosud chyběl. Vozidlo má navíc tažnou sílu 680 kg a počítá se s ním například při likvidaci uhynulých divočáků.

Hasiči se se čtyřkolkou seznámili ještě před zavedením do provozu – v rámci absolvování speciálního školení. Vozidlo už má nyní za sebou první ostré starty v terénu.

Vybavení hasičům na míru

Vybavení čtyřkolky bylo sestaveno přesně dle specifikace hasičů, na základě jejich dlouholetých zkušeností se zásahy v terénu. Stroj disponuje jak běžnou výbavou pro podobná vozidla, tak speciálními prvky, které jsou připraveny hasičům přímo na míru.

Čtyřkolka je vybavena výkonným dvouválcovým vodou chlazeným motorem s objemem 942 cm3, motorovou brzdou EBS a systémem bezpečnostního sjíždění svahu. Čtrnáctipalcová kola s vysoce odolnými pneumatikami zvyšují světlou výšku stroje a umožňují tak maximální průchodnost terénem.

Dále je čtyřkolka vybavena výstražnými světly, zvukovou signalizací nebo lanovým ocelovým navijákem. Jízdu na čtyřkolce hasičům usnadní také speciální ochranné rámy, tažné zařízení pro přívěsný vozík i vyhřívaná řidítka s ochranou rukojetí. V běžném dopravním provozu ji okamžitě poznáte díky speciálním reflexním polepům nebo díky označení nápisem „HASIČI“.

Čtyřkolka slouží od dubna 2018

Podobný pomocník, kterým je vozidlo Polaris Sportsman od 4kolky Zlín, dosud v itineráři zlínských hasičů chyběl a je pro ně velkým posunem. Dodávka z naší strany proběhla přesně dle zadání a 5. dubna 2018 byla čtyřkolka oficiálně předána novým majitelům. Dnes už má stroj za sebou své první ostré výjezdy. Je nám potěšením, že jsme v této neobyčejné události sehráli významnou roli k plné spokojenosti všech zúčastněných stran.

 

© Slobag Group s.r.o. | ochrana osobních údajů

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top