Největší showroom a servis čtyřkolek ve Zlíně

E-shop Vstoupit »

5 situací, kdy vám čtyřkolka usnadní život

Kdo by neznal čtyřkolku, se kterou se tak skvěle jezdí v terénu a dostane se i na místa, která jsou automobilům zapovězena? Možná si představíte motorové vozidlo, které slouží především pro zábavu dospělým, nebo i dětem. Vězte ale, že kromě adrenalinové jízdy v terénu dokáže čtyřkolka dokonale posloužit, a dokonce vám usnadnit práci. A když splňuje homologaci pro provoz na komunikacích, klidně s ní vyrazte i na silnici, samozřejmě s patřičnou ochrannou helmou, motorkářskou bundou a rukavicemi.

Jakou čtyřkolku pro práci vybrat?

Pracovní nebo nákladní? Ať už si vyberete kteroukoli z nich bude vám dokonalým pomocníkem. Čtyřkolky určené pro práci bývají robustnější konstrukce a vzhledu, navíc disponují předním a zadním nosičem a bývají (do)vybavené navijákem a tažným zařízením. Snadno k nim připojíte další stroj s vlastním pohonem (sekačka, sněžné frézy…). Ty nákladní vám nabídnou i sklápěcí korbu.

Kdy toto vozidlo na čtyřech kolech nejvíce oceníte?

Jak slibuje nadpis tohoto článku, zaměříme se na výhody pracovních čtyřkolek. Usnadněte si práci, kdy to jen jde. Přinášíme vám tipy, kdy toto chytré vozidlo zapojit do práce.

  1. Práce na zahradě – pevná, těžká, masivní konstrukce a pořádný výkon čtyřkolky jsou jako stvořené pro roli zahradního či farmářského traktoru nebo malého terénního vozu. Rozmanité příslušenství, které čtyřkolka má, je jen pomyslnou třešničkou na dortu.
  2. Lesnické práce – ne zrovna upravená cesta? Nevadí. Čtyřkolka je přímo ideální do horšího terénu, kam se zkrátka s jiným a větším vozidlem nedostanete – třeba do lesa, odkud zrovna potřebujete odtáhnout hromadu dříví. V tomto případě doporučujeme dovybavit se navijákem.
  3. Odklízení sněhu – protože ke čtyřkolce můžete připojit řadu vychytávek a pracovních doplňků, může vám posloužit mimo jiné jako pluh k odklízení sněhu. A to se zvláště na místech, kam nevyjíždí městská technika, pořádně vyplatí. Ke čtyřkolce kromě radlice připojíte například i sypač nebo mulčovač.
  4. Přeprava lidí a nákladu – musíte dostat na místo určení lesníky či jiné pracovníky? Nebo snad těžký náklad, který rozhodně nepatří do auta, ale jiný povoz je pro tento účel nepraktický? Se čtyřkolkou dostanete jak osoby, tak předměty do špatně dostupných míst, třeba i za pomoci přívěsu, který lze ke čtyřkolce snadno připojit.
  5. Vytažení zapadlého auta – čtyřkolka je sice malá, ale poměrně dost toho utáhne. Věřte, že vás nebo vaše blízké dokáže dostat i z takové šlamastyky, kterou je například zapadnutý automobil v příkopu. Pro tyto případy je ale vhodná robustní, opravdu výkonná čtyřkolka.

Pohon na všechna čtyři kola bývá již standardem

Pokud jste se rozhodli pořídit si čtyřkolku, pak vsaďte na pohon všech kol. Podívejme se na jeho výhody:

  • poskytuje dokonalou trakci všech kol a vynikající průchodnost těžkým terénem,
  • ideální pro vozidla, která nejezdí jen po silnici, ale spíš na nezpevněném terénu,
  • jízda s pohonem 4×4 je dynamičtější a bezpečnější.

Vsaďte na kvalitu a výkon

Až se pustíte do výběru své čtyřkolky, zvažte, co od ní očekáváte. Pracovní a nákladní čtyřkolky by měly mít motor o objemu alespoň 400 cm3, ale raději 500 cm3. Třeba oceníte i sklápěcí nákladní korbu, volant místo řídítek nebo sezení pro 2 až 3 osoby.

A pořizovací cena? Ano, čtyřkolka s nižším výkonem má nižší spotřebu paliva. Při koupi levnější verze také ušetříte. Ale pokud požadujete od svého nového pomocníka na čtyřech kolech výkon a dlouhou životnost, doporučujeme vsadit na kvalitu. Nebojte se sáhnout po čtyřkolkách amerických výrobců jako jsou Polaris a Arctic Cat, tchajwanské značce TGB, nebo léty osvědčené čínské značce CFMOTO/Journeyman.

© Slobag Group s.r.o. | ochrana osobních údajů

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top